Різак Олексій Іванович

персональна сторінка

Невинно убієнному (16 листопада 2012 року) Олексію Різаку присвячується...ІВАН РІЗАК: трудові права дружини в Ужгородському національному університеті так і не відновлені.

 

Вищевказані доводи дають підстави для продовження проведення слідчих (розшукових) дій щодо начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Р.Шніцера у кримінальному провадженні № хххххххх за ч.1 ст.115 КК України.

 

12.05.2018 ВАЖЛИВЕ ЗВЕРНЕННЯ ІВАНА РІЗАКА

Верховна Рада України, Кабінет міністрів України, Адміністрація Президента України, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини,

ГПУ, СБУ, МВС, НПУ, ДФС, МОН, ДІНЗ,

народним депутатам України,

До небайдужих людей України, Європи, світу (30)

 

Різака Івана Михайловича, що проживає за адресою:

м.Ужгород, вул. Перемоги, 173, кв.28

Вкотре звертаюсь до ВАС за допомогою в забезпеченні об’єктивного розслідування замовного політичного вбивства мого єдиного сина Олексія в листопаді 2012 року (Різак Олексій Іванович 27.05.1989 – 16.11.2012, головний податковий  інспектор ДПА в Закарпатській області).

Інформую ВАС, що розслідування цього страшного злочину не ведеться. Правоохоронці так не дали відповідей на питання експертів ((http://svitohlyad.info/?p=103524), (http://svitohlyad.info/?p=102961)) , які , на мою думку, точно привели б до розкриття вбивства сина.

Трудові  права дружини в Ужгородському національному університеті так і не відновлені.

Детальніше за адресами (http://oleksiy-rizak.info/) та (http://svitohlyad.info/).

Проте я залишаюсь твердо переконаним, що вже скоро причетні всі причетні до цього страшного злочину будуть відповідати згідно чинного законодавства України.

У звернені до Вас висловлюю віру в перемогу справедливості, дякую представникам громадянського суспільства в усіх куточках нашої держави  за небайдужість, народним депутатам України, які продовжують реагувати на мої звернення, більшості правоохоронців  і юридичній спільноті, які продовжують мене фахово підтримувати.

Надіюсь і на особистий контроль політичного керівництва країни за розслідуванням цього найбільш резонансного злочину.

Вкотре нагадаю, що місце і час цього страшного злочину приховуються, справжні причини смерті не називаються. Досудове розслідування цинічно фальсифіковано.

Знову продовжую публічно  задавати питання до Генеральної прокуратури України, СБУ, МВС, НПУ : (невже до цих пір на них не дано відповіді, а якщо відповіді є, то що у них секретного навіть для народних депутатів України?)

IІ. Достеменно відомо, що на місці події 16.11.12, де знайшли мертвим Різака О.І. (16-поверховий будинок на проспекті Свободи в місті Ужгороді), були присутні з невідомих причин колишній заступник начальника УСБУ в Закарпатській області В. Лизанець та начальник управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Р.Шніцер.

Згідно інформації УМВС в Закарпатській області від 25.12.12 неправомірні дії начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Р.Шніцера та полковника СБУ у відставці В.Лизанця перевірялися шляхом проведення слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні № хххххххх за ч.1 ст.115 КК України.

«05.01.2013 Різаку І.М. м. Ужгород Шановний Іване Михайловичу! Ваше звернення викладене у телеграмі та адресоване Генеральному прокурору України Пшонці В.П. з приводу порушень вимог кримінального та кримінально-процесуального законодавства при проведенні досудового розслідування у кримінальному впровадженні за фактом смерті Вашого сина Різака Олексія Івановича та неправомірних дій працівників міліції, начальника управління охорони здоров’я ОДА Шніцера та полковника СБУ у відставці Лізанця за дорученням розглянуто УМВСУ в Закарпатській області. Повторно інформую Вас, що 10.12.2012 слідчим управлінням УМВСУ в Закарпатській області перекваліфіковано правопорушення у кримінальному провадженні №ххххххххх за фактом смерті Різака О.І. з ч.1 ст.120 КК країни на ч.1 ст.115 КК України . Доводи, викладені Вами взяті до уваги та перевіряються шляхом проведення слідчих (розшукових) дій у вказаному кримінальному провадженні. З повагою, т.в.о. першого заступника начальника УМВС України в Закарпатській області С.В. Россоха»

ІІ.А Із коментаря процесуального прокурора у даному кримінальному провадженні Іллі Ільчука газеті «Дзеркало тижня. Україна» № 1, 11 січня 2013 стало відомо, що В.Лизанця було допитано.

«Єдиний із правоохоронних органів, що згодився прокоментувати справу про смерть О.Різака, — це Прокуратура Закарпатської області. Утім, процесуальний прокурор у кримінальному провадженні Ілля Ільчук відмовився назвати чимало важливих деталей, пославшись на таємницю слідства… – Яка роль В Лизанця в цій історії? – Ми допитували В. Лизанця, але жодних даних про причетність його до смерті О.Різака не встановили…» Однак, за даними цієї ж публікації в газеті «Дзеркало тижня. Україна» № 1, 11 січня 2013 стало відомо, що «Від коментарів відмовився і колишній заступник начальника обласного управління СБУ Володимир Лизанець. У телефонній розмові з журналістом DT.UA він повідомив, що, можливо, в майбутньому розповість, як усе було, а зараз воліє утриматися від будь-яких коментарів».

У зв’язку з цим допитати В.Лизанця з приводу вищевказаного його повідомлення журналісту газети «Дзеркало тижня. Україна» № 1, 11 січня 2013.

З вищевказаних даних випливає, що В.Лизанець дав слідству неправдиві показання та приховує від слідства інформацію про злочин (Стаття 384. Завідомо неправдиве показання; Стаття 396. Приховування злочину КК України).

Тому є всі передбачені КПК України підстави для початку кримінального провадження щодо В. Лізанця та проведення відносно нього відповідних слідчих (розшукових) дій.

II. Б Допитати в якості свідка начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Р.Шніцера, встановивши при цьому: – за яких обставин він опинився на місці події 16.11.12, де знайшли мертвим Різака О.І. ; – час прибуття на місце події, «…Коли підійшов, тіло хлопця все ще лежало перед будинком»( із відповіді Р.Шніцера журналісту газети«Дзеркало тижня. Україна» № 1, 11 січня 2013), – час, дії конкретних осіб ,коли забирали тіло Різака О.І. з місця події .

Встановити повний склад бригади, яка забирала тіло Різака О.І. з місця події та допитати в якості свідків, встановити № машини. У випадку наявності протиріч в показах допитаних осіб провести їх одночасні допити. « – Ви аналізували роботу «швидкої», що виїжджала до 16-поверхівки? В її роботі були якісь невідповідності, порушення? – Ніяких порушень, усе за посадовими інструкціями й нормативними документами.» ( із відповіді Р.Шніцера журналісту газети«Дзеркало тижня. Україна» № 1, 11 січня 2013).

З достовірних джерел відомо ,що виклик на «103″ було зафіксовано о 19.21. ,але коли бригада швидкої медичної допомоги прибула на місце події то її не допустили до тіла співробітники міліції.

У зв’язку з цим допитати Р.Шніцера з приводу вищевказаної його відповіді журналісту газети «Дзеркало тижня. Україна» № 1, 11 січня 2013.

Провести процесуальний огляд «Журналу реєстрації прийому викликів та їх виконання відділенням екстреної та планово-консультативної допомоги – 117/o», а також встановити та допитати особу, яка здійснила в ній записи 16.11.12. о 19.21, о 19.26. Вищевказані доводи дають підстави для продовження проведення слідчих (розшукових) дій щодо начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Р.Шніцера у кримінальному провадженні № хххххххх за ч.1 ст.115 КК України.

ІІІ. В кримінальному провадженні повинен бути протокол огляду місця події, оскільки це вимога КПК України.

В протоколі повинні бути зафіксовані речі, які були при загиблому.

На телеграму Різака І.М., батька вбитого Олексія Різака, від 18.12.12 адресовану начальнику УМВС України в Закарпатській області Варцабі В. М. отримана відповідь 24.12.12 адресована Різаку І.М . зі зверненням до Василя Михайловича : « Різаку І М. м.Ужгород, вул… Шановний Василю Михайловичу! Ваша телеграма від 18.12.0212 року адресована начальникові УМВС України в Закарпатській області Варцабі В. М. ,за дорученням розглянута слідчим управлінням УМВС України в Закарпатській області. Речі, які були вилучені при огляді місця події 16.11.12 року, долучені в якості речових доказів до матеріалів кримінального провадження № хххххххххххх, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.115 КК України, за фактом вбивства Різака О.І., і проводяться необхідні експертизи. За минуванням потреби, речі які були вилучені в огляду місця події 16.11.12 року, будуть Вам повернуті. З повагою, Старший слідчий відділу СУ УМВС України в Закарпатській області майор міліції О.Ю.Лазар» .

Оскільки не вказано, про які конкретно речі йдеться виникає багато питань: Еженедельник»2000″: «Доказательств того, что тело Алексея действительно было возле 16-этажки, нет. (№6 (641) 8 – 14 февраля 2013 г. http://2000.net.ua/2000/derzhava/ekspertiza/88020)», тобто смерть наступила в іншому місці, а на місці, яке озвучене представниками правоохоронних органів, як місце виявлення тіла Різака О.І. його взагалі не було, або на озвучене місце вбитий Різак О.І. був доставлений невідомими особами.

Встановити, чи були при огляді виявлені у вбитого Різака О.І. барсетка з мобільним телефоном, зв’язкою ключів, службове посвідчення працівника ДПС у Закарпатській області;

3. Є достовірна інформація про те, що з мобільного телефону Різака О.І. після його смерті відбувались телефонні розмови, тому, якщо даний телефон не долучений до кримінального провадження як речовий доказ, його пошук є обов’язком слідства, оскільки люди, які користувалися цим телефоном після смерті Різака О.І. можуть бути або злочинцями, які його вбили, або тими людьми, яким щось відомо про цей злочин.

4. Згідно чинних нормативних актів втрата службового посвідчення є підставою для проведення службового розслідування з метою його відшукання, тому необхідно уточнити, чи зафіксовано по місцю служби Різака О.І. в органах ДПС у Закарпатській області факт відсутності службового посвідчення на ім’я вбитого Різака О.І. або факт його можливого повернення в органи ДПС.

5. Витребувати та долучити до кримінального провадження висновок за результатами вищевказаного службового розслідування, а осіб вказаних у даному висновку допитати в якості свідків.

І. Слідством і досі не надано офіційної інформації стосовно запитань експертів Інтернет- видання «Світогляд» щодо часу прибуття і причин присутності 16.11.2012 року колишнього заступника начальника УСБУ в Закарпатській області В. Лизанця та начальника управління охорони здоров’я Закарпатської ОДА Р.Шніцера біля шістнадцятиповерхівки за адресою: м. Ужгород, проспект Свободи, 2. Тому, з урахуванням технічних характеристик базових станцій операторів телекомунікацій (ПрАТ «Київстар», ТОВ «Астеліт»,

ПрАТ «МТС Україна»): Встановити за номерами ІМЕІ телефонні апарати, в яких використовувались sim-карти з номерами абонентів В.Лизанця та Р. Шніцера за період з 16.11.2012 по 18.11.2012 року.

Встановити за допомогою операторів телекомунікації (ПрАТ «Київстар», ТОВ «Астеліт», ПрАТ «МТС Україна») координати місць, звідки здійснювались телефонні дзвінки за допомогою sim-карт, які належать абонентам В.Лизанцю та Р. Шніцеру у період з 16.11.2012 по 18.11.2012 р.

Отримати трафіки телефонних з’єднань як по номеру телефону, так і по номеру ІМЕІ, які належать абонентам В.Лизанцю та Р. Шніцеру у період з 16.11.2012 по 18.11.2012 р.

ІІ. Достеменно відомо, що тіла Різака О.І. біля шістнадцятиповерхівки за адресою: м. Ужгород, проспект Свободи, 2, не було, тому виникає питання:

На яке конкретне місце була викликана бригада швидкої медичної допомоги. Хто її викликав.

На яке конкретне місце вона приїхала. Слідством також не надано відповіді на питання експертів стосовно того «Хто і з якого телефону викликав бригаду швидкої медичної допомоги?

Допитати повний склад бригади в якості свідків: лікаря (в даному випадку Василя Сембера – за даними інформаційних агенцій), середній та молодший медперсонал, водія, встановити № машини швидкої допомоги?».

У зв’язку з цим, необхідно:

Встановити за номерами ІМЕІ телефонні апарати, в яких використовувались sim-карти з номерами абонента В. Сембера за період з 16.11.2012 по 17.11.2012 року.

Встановити за допомогою операторів телекомунікації (ПрАТ «Київстар», ТОВ «Астеліт», ПрАТ «МТС Україна») координати місць звідки здійснювались телефонні дзвінки за допомогою sim-карт, які належать абоненту В. Семберу 16.11.2012 року

Отримати трафіки телефонних з’єднань як по номеру телефону, так і по номеру ІМЕІ, які належать абоненту В. Семберу за період з 16.11.2012 по 17.11.2012 року..

ІІІ. Слідством також не надано відповіді на питання експертів щодо складу оперативно-слідчої групи, яка чергувала цілодобово 16.11.12, і чи всі члени цієї оперативно-слідчої групи виїжджали на місце події (слідчий, оперативні працівники (їх кількість), криміналіст, кінолог та інші спеціалісти) і чи був на місці трагедії судмедексперт Мирослав Лукач.

У зв’язку з цим, необхідно:

Встановити за номерами ІМЕІ телефонні апарати, в яких використовувались sim-карти з номерами абонентів-членів оперативно-слідчої групи, яка чергувала цілодобово 16.11.12, та судмедексперта Мирослава Лукача за період з 16.11.2012 по 17.11.2012 року.

Встановити за допомогою операторів телекомунікації (ПрАТ «Київстар», ТОВ «Астеліт», ПрАТ «МТС Україна») координати місць звідки здійснювались телефонні дзвінки за допомогою sim-карт, які належать абонентам-членам оперативно-слідчої групи, яка чергувала цілодобово 16.11.12, та судмедексперту Мирославу Лукачу, за період з 16.11.2012 по 17.11.2012 року

Отримати трафіки телефонних з’єднань як по номеру телефону, так і по номеру ІМЕІ, які належать абонентам-членам оперативно-слідчої групи, яка чергувала цілодобово 16.11.12, та судмедексперту Мирославу Лукачу, за період з 16.11.2012 по 17.11.2012 року

IV. Встановити за номерами ІМЕІ телефонний апарат, в якому використовувались sim-карта з номером абонента Ганни Р за період з 16.11.2012 по 18.11.2012 року

Встановити за допомогою операторів телекомунікації (ПрАТ «Київстар», ТОВ «Астеліт», ПрАТ «МТС Україна») координати місць звідки здійснювались телефонні дзвінки за допомогою sim-карти, яка належить абоненту Ганні Р. за період з 16.11.2012 по 17.11.2012 року.

Витребувати роздруківки телефонних з’єднань з телефонного номеру, яким користувалася Ганна Р.16.11.12. – 17.11.12 та встановити: -

чи були з’єднання з телефонним номером, який належав Різаку О.І. 16.11.2012 року;

- встановити всіх абонентів, з якими відбувалося з’єднання з телефонного номеру, яким користувалася Ганна Р.16.11.12. – 17.11.12, і допитати їх як свідків.

Встановити які абоненти (їх номери) та мобільні термінали з якими ІМЕІ операторів телекомунікацій (ПрАТ «Київстар», ТОВ «Астеліт», ПрАТ «МТС Україна») знаходились 16.11.12 – 17.11.2012 в зоні дії базових станцій оператора телекомунікацій (ПрАТ «Київстар», ТОВ «Астеліт», ПрАТ «МТС Україна»), що діяли в межах території за адресою м. Ужгород, вул. Загорська, за місцем проживання Ганни Р.?

V. Слідством також не надано жодної офіційної інформації щодо вірогідності факту продажу 100 троянд працівницею квіткового магазину «Астра» м. Ужгорода (за інформацією газети «Дзеркало тижня. Україна» №1, 11 січня 2013), про обставини продажу та про особу, якій вона їх продала.

В результаті експертного дослідження було встановлено, що квітковий магазин «Астра» м. Ужгорода знаходиться в будинку за адресою: 88000, Ужгород, вул. Гоголя, 18/1 http://www.goldpages.uz.ua/cat.php?action=gorubr&id=434, а в свою чергу, в публікації газети «Дзеркало тижня. Україна» №1, 11 січня 2013, відсутня точна адреса будівлі, де ніби то здійснено продаж 100 троянд.

Необхідно: Встановити адресу будівлі вказаної в публікації газети «Дзеркало тижня. Україна» №1, 11 січня 2013 року.

Допитати як свідка В. Мартина, кореспондента газети «Дзеркало тижня. Україна» , у кримінальному провадженні №ххххххххх за фактом смерті Різака О.І. за ч.1 ст.115 КК України з метою встановлення особи дівчини, у якої він брав інтерв’ю і з’ясувати чи є вона працівницею квіткового магазину?

В цій телеграмі стоять питання, на які немає відповіді.: чому і за чиїм дорученням ЦГЗ УМВС так швидко коментував цю трагедію?

20.12.12 Іван Різак: із свого життєвого досвіду знаю, що в Україні не так багато так званих інформаційних центрів, які можуть «під копірку» поширювати інформацію на сотнях сайтах закілька хвилин (з телеграми до Генерального прокурора України Віктора Пшонки)

Шановний Вікторе Павловичу! 16 листопада цього року , коли був убитий на замовлення єдиний мій син Різак Олексій Іванович, керівник центру громадський звязків УМВС в Закарпатськійо бласті Ганна Валюк через невеликий проміжок часу після трагедії , коли у слідчих, за словами полковника Вучкана не було жодних версій цієї трагедіїї, у нічному випуску ТСН каналу 1+1 була проголошена одна з версій – самогубство мого сина Олексія. Ніяких інших версій не називалося. Вважаю, що це могло стати одним із джерел поширення брехливої версії про смерть мого сина сотнями інтернет-видань для формування громадської думки.

Прошу Вас дати доручення ,чому ЦГЗ УМВС так швидко коментував цю трагедію? Причому перше офіційне повідомлення про неї було опубліковане не раніше ніж за десять днів.

Із свого життєвого досвіду знаю, що в Україні не так багато так званих інформаційних центрів, які можуть «під копірку» поширювати інформацію на сотнях сайтах за кілька хвилин . Переконаний, що серйозний аналіз інформацію робився під заздалегідь розроблену версію вбивства.

А знаходження центру поширення цієї інформації дозволить вийти на впливових замовників вбивства моєї єдиної дитини. Не відступлю і не здамся! Прошу допомоги в приведені замовників і вбивць на лаву підсудних. Вони повинні відповісти і перед Богом і перед Законом. З глибокою повагою, ІВАН РІЗАК

Слідством також не надано відповіді на питання, задані в телеграмі: У зв’язку з цим,необхідно:

1. Встановити за номерами ІМЕІ телефонні апарати, в яких використовувались sim-карти зномерами абонента ГАННИ ВАЛЮК за період з 16.11.2012 по17.11.2012 року.

2. Встановити за допомогою операторів телекомунікації (ПрАТ «Київстар», ТОВ«Астеліт», ПрАТ «МТСУкраїна») координати місць звідки здійснювались телефонні дзвінки за допомогою sim-карт, які належать абоненту ГАННІ ВАЛЮК 16.11.2012 року 3. Отримати трафіки телефонних з’єднань як по номеру телефону, так і по номеру ІМЕІ, які належать абоненту ГАННІ ВАЛЮК за період з16.11.2012 по 17.11.2012року..

Надіюсь на розуміння і підтримку.

З повагою, Різак Іван Михайлович, народний депутат України четвертого скликання, державний службовець першого рангу у відставці, голова Благодійного фонду імені безвинно убієнного Олексія Різака, безробітний.

12.05.2018 iwanrizak@gmail.com         дом. т-н. (0312)656575, моб. т-н. 0673120099

 

СВІТОГЛЯД