Різак Олексій Іванович

персональна сторінка

Невинно убієнному (16 листопада 2012 року) Олексію Різаку присвячується...Маленька розмова з екс-головою Закарпатської облдержадміністрації, доктором фізико-математичних наук Іваном Різаком (Ч.5)

 

Іване Михайловичу, може розкажете щось невідоме, щоб стало зрозуміло чому саме за Вашого керівництва областю був збудований новий залізничний вокзал в Ужгороді, реконструювано в Чопі, були відремонтовані залізничні станції практично у всіх районних центрах області? Хочеться також дізнатися, чому у такі короткі терміни було реконструйовано атодорогу «Київ-Чоп» у межах Закарпатської області?

Не думаю, що відкрию велику таємницю, коли скажу, що ці проекти тісно повязані з діяльністю і рішеннями тодішнього міністра транспорту Георгія Кирпи. Його біографія тісно повязана з нашою областю, бо саме сюди він отримав направлення після закінчення вузу.

В мене були гарні людські відносини з цією людиною, яка була для мене великимм авторитетним управлінцем і високопорядною людиною. Звичайно, я трохи був знайомим з ним і до призначення головою ОДА, але більшість наших ділових відносин і просто людських відносин було на посаді губернатора області. Інколи за чашкою чаю він розповідав мені про свої непрості сходинки у своєму житті, як і в кого вчився управлінським якостям, як навчився досягати успіхів.

Думаю, що його відношення і довіра до мене серйозно зросли після відповідних рекомендацій мене тодішнім Главою АПУ Віктором Володимировичем Медведчуком. Глава держави Леонід Данилович Кучма теж неодноразово давав високу оцінку моїй та моєї команди роботі на високих нарадах за участю керівників міністерств та губернаторів. Тому колибула підписана Кредитна угода між Україною і Європейським банком реконструкції і розвитку на 2003-2005 роки для реконструкції дороги «Київ-Чоп» мені треба було просто добре активувати цю тему ( а тут ще й наші сусіди у травні 2004 року вступали до ЄС), щоб ремонт почався саме в нашій рідній Закарпатській області. Мене підтримав і Георгій Миколайович, і керівництво держави.

В результаті македонцями було відремонтовано понад 144 км покриття, близько трьох десятків мостів. Додавало настрою, що наша співпраця, в тому числі і з посольством Македонії в Україні та і приїзд лідера Македонії на зустріч з Леонідом Даниловичем до Ужгороду дало можливість завершити цей проект на півроку раніше. Додатково підкреслю, що така кредитна угода була першою в і сторії дорожньої галузі в Україні…

Щось дуже буденно. Такі масштабні роботи і в такі короткі терміни.

Це просто фіксація тодішньої реальності. Ми за дуже короткий час вже почали звикати до дуже масштабних проектів в усіх напрямках.

Але хіба би це було можливо без такої серйозної підтримки на рівні держави?

Я ж неодноразово повторюю слова про взаємну довіру. Ми працювали, не підводили, постійно думали, що можна ще корисного зробити в області і для людей. Чи мені так здається, чи то так є, але такої взаємодовіри вже давно немає між центральною і регіональною владою. Але я щиро бажаю, щоб вона відродилася на користь людям.

Залізничний вокзал в Ужгороді – це справжня памятка архітектури…

А ще памятка Георгію Миколайовичу Кирпі, який багато зробив, щоб вона відбулася. За його словами він про це думав десятки років. Тому і він, і ми всі з радістю взяли посильну участь у реалізації цього грандіозного проекту. Таємницю вручення мені першого проекту Леонідом Даниловичем Кучмою на прес-конференції в Ужгороді не розкрив мені тоді і Віктор Володимирович. Це для мене було справжнім приємним шоком.

А далі була копітка робота, «всього кілька місяців», справжній упралінський і організаційний талант міністра Кирпи.

Шкода, що не змогли до цього часу реалізувати весь проект площі, що носить ім’я Кирпи.

Я і тепер залишаюся оптимістом і вірю, що таку взаємну довіру потрібно і можна відновити. Для цього потрібно багато працювати, любити свій край, свою державу…Не підводити людей, які тобі довіряють і доручають великої державної ваги справи. Я цьому навчився і це стало одним із принципів життя…

ДАЛІ БУДЕ…

СВІТОГЛЯДІВЦІ