Різак Олексій Іванович

персональна сторінка

Невинно убієнному (16 листопада 2012 року) Олексію Різаку присвячується...2002-2004 роки. Серйозними стали досягнення області у спорті, друге дихання отримав розвиток футболу…

На фото (зліва направо): Олександр Бандурко, Григорій Суркіс, Іван Різак на виїзному засіданні Федерації футболу України в Ужгороді.

Фізична культура і спорт

 

За 2002-2004 роки прийнято 18 розпоряджень голови облдержадміністрації та 8 рішень сесії обласної ради, що стосуються важливих напрямків роботи галузі фізичної культури та спорту. Розроблено і затверджено 4 нові регіональні програми: Цільову комплексну програму розвитку футболу в області на 2003—2008 роки, програму розвитку матеріальної бази фізичної культури і спорту області на 2004—2007 роки; програму розвитку пріоритетних видів спорту на 2004—2008 роки; програму „Кадри спортивної галузі” на 2004—2008 роки.

Збільшилось на 18 одиниць кількість загальноосвітніх навчальних закладів, де введено третій урок з фізкультури з елементами футболу. Збільшилась до 8,6% кількість осіб, які займаються всіма видами фізкультурно-оздоровчої роботи. Це найвищий показник серед всіх областей України. Покращились показники з підготовки спортсменів до збірних команд України. Область нагороджена Кубками Держкомспорту України за 2 місце в роботі з вищої спортивної майстерності із зимових олімпійських видів спорту та за 2 місце у загальнокомандному заліку серед збірних команд областей у ІІІ зимових спортивних іграх молоді. Область гідно була представлена на Всеукраїнських та міжнародних змаганнях найвищого рівня. Учасниками Олімпійських ігор за цей період були велосипедист В.Дума, фрістайлісти С.Кравчук і Е.Аблаєв, участь у Параолімпійських іграх брали О.Сухан і Р.Герій. Стабільну гру кілька років поспіль демонструває гандбольна жіноча команда клубу „Закарпаття” на чемпіонаті України і в престижному європейському турнірі „Кубок міст”. Головна футбольна команда краю ФК „Закарпаття” виборола малі золоті медалі футбольного чемпіонату і зараз виступає у вищій лізі чемпіонату України.

Якщо за 2002 рік 21 спортсмен області став майстром спорту, то за 2003 рік звання майстра спорту України присвоєно 28 спортсменам, а за 9 місяців 2004 року — 30 (у т.ч., 16 гравцям ФК ОСК „Закарпаття”). Завдяки зусиллям голови облдержадміністрації, лише за 2004 рік поліпшено житлово-побутові умови членів олімпійських команд С.Кравчука, Е.Аблаєва, В.Думи, Р.Герія.

За два роки керівництвом облдержадміністрації значна увага приділялася розвитку дитячого спорту. В області створено 4 нові дитячо-юнацькі спортивні школи. З 1 вересня 2004 року відкрито в Ужгороді футбольний ліцей, який завершує побудову піраміди розвитку футболу від дитячих команд до команди майстрів вищої ліги.

Позитивні зміни відбулися і в сфері любительського футболу. На відміну від минулих років, коли в чемпіонаті області брали участь команди з 10-12 міст і районів, в чемпіонаті області 2004 року представлені команди усіх міст і районів краю, а їх загальна кількість збільшилась з 152 до 189, тобто на 24%. Вдвічі збільшилась кількість спеціалізованих класів в загальноосвітніх школах (2002 — 5, 2004 — 10).

Європейського вигляду набувала головна спортивна споруда краю – ужгородський стадіон „Авангард”. Проведено реконструкцію західної і східної трибун, встановлено пластикові сидіння, відремонтовано електронне табло. Зроблено підігрів футбольного поля, тривали роботи з ремонту освітлення, обладнання радіо-інформаторських приміщень, благоустрою території.

Загалом, на розвиток галузі фізичної культури і спорту з обласного бюджету за два роки було виділено 4,2 млн. грн., що на 35,5% більше, ніж за 2001—2002 роки.