Різак Олексій Іванович

персональна сторінка

Невинно убієнному (16 листопада 2012 року) Олексію Різаку присвячується...Наша історія. Рік 2007. Погребинський: До Різака нікому нема діла: ані команді Президента, ані команді Партії регіонів

Результат пошуку зображень за запитом михайло погребинський

Погребинський: До Різака нікому нема діла: ані команді Президента, ані команді Партії регіонів

На думку політолога, вчорашній випадок з умовним засудженням Івана Різака не призведе до будь-якого впливу на виборчий процес.

«Усе буде залежати від того, яким чином закінчиться сьогоднішня фаза нестабільності. Якщо після виборів буде перемир’я шляхом утворення широкої коаліції, ніхто не буде нести відповідальність за фальсифікацію чи якісь зловживання. Коли ж переможе одна із сторін конфлікту, з’явиться спокуса переслідувати чиновників іншого табору», – про це сьогодні, 1 серпня, у коментарі для Західної інформаційної корпорації повідомив політолог Михайло Погребинський.

На думку політолога, вчорашній випадок з умовним засудженням Івана Різака не призведе до будь-якого впливу на виборчий процес. «Різак виявився таким, до якого нема діла ані команді Президента, ані команді Партії регіонів. За цих обставин така людина, як він, залишається поза будь-яким політичним захистом», – пояснив Михайло Погребинський.

Цей випадок винятковий і перший у своєму роді, адже коли б одна зі сторін сьогоднішнього політичного протистояння лобіювала інтереси цієї людини, він не був би засуджений взагалі. «У нас використовується кримінальне переслідування вибірково. Якщо б це було послідовно і чесно, то я думаю, дуже багато політичних фігур були б на лаві підсудних і отримали б відповідно терміни. Але цього не відбувається, бо якась зі сторін захищає свою людину», – додав політолог.

Нагадаємо, 31 липня близько 18 години суддя Апеляційного суду Івано-Франківської області Надія Стефанів завершила майже півторагодинне оприлюднення вироку екс-губернатору Закарпаття Івану Різаку: 5 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном 1 рік. По суті , суд визнав Різака винним лише в організації 13 листопада 2004 року «масових безпорядків» в готелі «Комфорт» міста Сваляви і «перешкоджанні реалізації виборчого права громадян».Водночас суд позбавив Різака права займати керівні посади протягом 1 року, заборонив йому виїжджати за межі України без дозволу органів державної виконавчої служби.

За усіма решту обвинуваченнями Апеляційний суд виправдав Івана Різака через відсутність доказів, приведених в суді. Зокрема, щодо доведення до самогубства колишнього ректора Ужгородського університету Володимира Сливки. Також суд виправдав Різака по епізодах отримання хабара від керівника Батовського хлібокомбінату Іщенка, щодо «службового підлогу». Звинувачення Івана Різака у використанні мобільного зв`язку за рахунок ВАТ «Закарпаттяобленерго» скеровано судом на додаткове розслідування. Протягом 1 місяця вирок суду можна оскаржити.