Різак Олексій Іванович

персональна сторінка

Невинно убієнному (16 листопада 2012 року) Олексію Різаку присвячується...Чи станемо ми свідками появи памятної меморіальної дошки на честь невинно убієнного Олексія Різака в Ужгороді на вулиці Капушанській (Перемоги), 173. В одній із квартир цього багатоквартирного будинку продовжують проживати батьки Олексія – екс-губернатор Іван Михайлович Різак з своєю дружиною Галиною Вікторівною.

Ми з надією прочитали в одному з авторитетних авторитетних інтернет- видань інформацію про те, що вони володіють інформацією про готовність такої памятної дошки. Кілька днів ми пробували зрозуміти – з яких джерел ця інформація надійшла, бо в нашому виданні останнього стану справ не знали. На наші питання, Іван Михайлович Різак просив почекати трохи, щоб він дав якусь відповідь. Ми бачили, що перекладання з дня на день відповіді свідчить про те, що батькам з якихось причин не вдається здійснити задумане.

Ми вже знали також про те, що кілька скульпторів зразу дали згоду Івану Михайловичу на виготовлення меморіальної дошки в память сина Олексія. Хтось навіть брав аванс. Потім з причин зайнятості один за одним скульптори вімовлялися. Інші посилалися на

творчу складність. але відчувалося, що причина в чомусь іншому. Коли навіть відоме рекламне агенство не змогло встановити на місці майбутньої памятної дошки відповідний знак про те, що тут буде меморіальна дошка, всім, хто відстежує життя ціє ї сімї стало зрозуміло, що тут щось не те. З фінансами проблем не було зразу. Слово Різака і моментальні авансування роботи памятають усі на всіх обєктах, в тому числі і памятниках громадського значення. Але впевнено сказати не можемо  в чому причина, бо дійсно не знаємо… Але про ці причини, як і про замовників вбивства, почали вголос говорити все ширші верстви закарпатців. Але з вуст Різаків ніхто не чує жодних коментарів. Іван Михайлович тільки каже, що на все відповість держава в особі слідства.

І от сьогодні Іван Михайлович повідомив нас, що він чекав дати -25 вересня цього року. Виявляється, що саме на цю дату в нього була домовленість з відомим авторитетним митцем Михайлом Олексійовичем Беленем попередній огляд роботи. Але дата трохи зміщується – до 10-14 жовтня. Знаючи рівень творчих робіт пана Беленя і його бажання зробити роботу якнайкраще, ми, як, зрештою, батьки полегшено зітхнули. Хоч трохи із запізненням, але меморіальна дошка на честь невинно убієнного Олексія Різака, таки буде. Раз такі творчі і моральні авторитети як Михайло Белень , яких високо цінують і за межами нашої держави, дали слово, значить проект здійсниться. Треба набратися терпіння. Результат буде.

Як і буде відповідальність тих, хто прийняв на хвору голову рішення вбити молоду людину. А наш колектив буде Вас інформувати, як про хід слідства, так і про те, як ми плануємо і далі працювати над тим, щоб увіковічнити імя Олексія Різака в історії нашого краю. Чекаємо і Ваших пропозицій, шановні наші читачі!

Дякуємо і Ужгородському міськвиконкому за розуміння, і  міському голові Віктору Щадею, і скульптору Михайлу Беленю!І, звичайно, керівництву держави!

Дуже чекаємо на Ваші пропозиції, продовжуємо надіятися на розширення підтримки наших ініціатив щодо увіковічнення памяті Олексія Різака серед політиків та журналістів, громадськості краю. Ми переконані , що цим ми дуже підтримаємо батьків, які вистояли…. Але це потрібно насамперед нам усім. Згадаймо слова екс-губернатора: Наші діти заслужили того, щоб жити. 

Давайте разом захищати їх. 

Конституція України це гарантує, але  поки що теоретично  

СВІТОГЛЯД