Різак Олексій Іванович

персональна сторінка

Невинно убієнному (16 листопада 2012 року) Олексію Різаку присвячується...Про це писав СВІТОГЛЯД кілька років тому…

А може процес знищення в УжНУ доцента Галини Різак треба шукати ще в більш ранніх процесах?

Кінець грудня 2004 року. Тодішній губернатор Закарпаття Іван Михайлович Різак, який написав заяву про відставку, вже перебував у відпустці. Президент Кучма задовольнить її 21 січня 2005 року, на самй день народження Галини Вікторівни Різак. Маленьке знущання клерків чи випадковість? Це вже не має жодного значення, особливо в цьому короткому епізоді, про який ми хочемо нагадата.

В той грудневий революційний день 2004 року, Галина Різак прийшла додому заплакана. Чоловік довго не міг її заспокоїти і зрозуміти , що сталося. Пізніше все стало зрозуміло.

Доцент Сливка роздав  всім викладачам «бейджики» на помаранчевому фоні..

Ця гнида і хабарник таким чином хотіла засвідчити лояльність до нової влади. Кожен по своєму розуміє цю «лояльність». Галині Вікторівні, єдиній на факультеті він дав бейджик з жовтим фоном. Бо ми знаємо кому такі жовті мітки в Другу Світову війну ставили фашисти.. . Але Галина Вікторівна і це стерпіла. Як терпить і зараз. Бо мітка мабуть працює. На єдиній кафедрі хімфаку, де не висловили співчуття Галині Вікторівні після вбивства сина Олексія жоден із колег була її рідна кафедра органічної хімії. Це так до слова. На виході з хімфаку Галину Вікторівну перестрів вічний декан Василь Лендєл і з особливою злістю сказав їй: А тобі нічого ображатися. Твій Іван очолював бандитську владу в області і повинен понести заслужену кару. Чого тільки коштує те, що він хотів собі забрати коньячний завод від Гісема?

Для Галини Вікторівни це нічого не говорила та й самого Гісема взагалі не знала.

Тут би довго можна говорити про те, як сам Гісем незаконно приватизував коньячний завод на користь своєї сімї, а потім і відомий банк… Але не має змісту.

Якщо потрібно буде, то колись розкажемо. Ця історія для держави ще не закінчена. Але приплітати Різака до приватизації конячного заводу – це те саме .що до забирання від Ратушняка базару. І Ратушняк це визнав в Різака дома ще в 2005 році в присутності рідних і багатьох народних депутатів України. Якщо забув, йому можуть нагадати його колеги по фракції з Партії Регіонів. По суті тільки скажемо, що не Андріїв, з яким Різак практично незнайомий до сьогоднішнього дня, а Ратушняк хотів «віджати» в Андріїва ринок на Краснодоців. І підключив такі сили…Але завершилося в рамках закону…

Але все це нецікаво з точки зору проблем, які створюються Галині Вікторівні в УЖНУ.

Питання в іншому: А чому простого декана –доцента турбувала доля конячного заводу?

Що їх зв’язує? Тепер вже стало зрозуміло, що багато працівників кафедри і членів їх сімей зв’язані з керівником конячного заводу.

Єдине, що знали тоді і знають зараз, що губернатор Різак ніколи не тільки не виносив планів забрати конячний завод як і будь-яку власність у когось, а навіть не обговорював ні з ким таких питань. Один раз на прохання Голови обласної ради Андруся Різак виясняв законність підстав податкової перевірки на цьому заводі. І то так. Бо в Гісема в самого були такі «криші», що губернатор йому був непотрібний. Насамперед, однокласник-односельчанин полковник СБУ Лизанець і зразу за ним генерал Підболячний і всі генерали СБУ, які були до нього і після нього. Бо на вершині захисту тоді стояв всім відомий генерал Армії голова СБУ і міністр МВС Володимир Радченко. А Радченко … Та мабуть досить.

Це тільки декан не знав чи приватизовують губернатори коньячні заводи чи ні.. Особливо такі як Різак. Який і дотепер не має жодної власності, на якій можна щось заробляти.

Так, є ще такі державники як екс-губернатор Іван Різак. Їх мало. Але є…

А Лендєлу нагадаємо, що саме Іван Різак нагороджував його обласними нагородами… Без ініціативи Івана Різака декан Лендєл не став би Заслуженим працівником освіти України, а Гісем – заслуженим працівником промисловості України… На пенсії це їм допоможе…

Між іншим , один із закарпатських генералів (може і не один) очолює службу безпеки одного з російських комерційних банків.

А у справедливого слідства у справі вбивства Олексія Різака, появляться питання до деяких приватних охоронних агентств. Ех ви,ЕНКАВЕДИСТИ? Знаєте як дитину вбили і не кажете. Напевно, думаєте, що тільки ви знаєте…

Земля крутиться… Життя йде… При вбивствах невинних людей гроші ще нікому не допомагали. Це так…. Бо болить…

Але при чому тут рядовий доцент Лендєл, якщо Закарпатський коньячний забрали (навіть не приватизовували), далеко до губернаторства Різака. А Різак навіть жодної пляшки в директора не попросив за свою каденцію губернаторства.

Кому ж потрібно було прив’язувати Різака до справ, до яких він ніколи жодного відношення не мав ?. Це переконливо довів його величність ЧАС.