Різак Олексій Іванович

персональна сторінка

Невинно убієнному (16 листопада 2012 року) Олексію Різаку присвячується...Агент невідомих спецслужб доцент Сливка займається в УжНУ синтезуванням нових наркотиків? Хто і на чиє замовлення вбив старшого податкового інспектора ДПА України Олексія Різака. Чому генерали Русин, Варцаба, Лемак, Бенца не дають до цих пір розкрити вбивство колишнього ректора УжнУ професора Сливки? Хто і що може обєднувати ці вбивства?

Михайло Сливка -доцент кафедри органічної кафедри УжНУ, кум завідувача цієї ж кафедри Михайла Ониська, брат першого проректора УжНУ Олександра Сливки, з студентських років агент «певних» спецслужб. Хто і чим займається на кафедрі цей сірий кардинал представника потужнього мафіозного угрупування Ониська. І чому «ониськи» стають основними у вирішенні ( а скоріше у знищенні талановитих людей університету та й самого університету?» На багато питань ми дамо відповідь найближчим часом. Сьогодні перший штрих…

Наш колектив давно займається давно правозахисною діяльністю. В центрі нашої уваги завжди був захист сімї екс-губернатора Закарпаття Івана Різака. Але це ще якось пробувало пояснитися. Іван Михайлович – найуспішніший керівник області років незалежності, багатогранний талант якого визнають навіть опоненти. На той час молодий перспективний політик не міг не викликати заздрості навіть серед деяких «своїх». Його боялися, поважали, а дехто Івана Різака з його успішністю, повагою серед людей просто ненавиділи. І ці «дехто» організували такі жорстокі репресії проти нього, що сталінські часи здаються досить «демократичними».

Але вбивство єдиного сина Олексія перекреслило уяви про певні межі  дурості замовників репресій проти цієї сімї. Ця трагедія заставила задуматися просебе і майбутнє своїх дітей багатьох керівників. Всі зрозуміли: «вони» не зупиняються ні перед чим. 

Але Іван Михайлович вистояв. Вистояв завдяки надзвичайній силі волі і Всевишньому. Він продовжив боротьбу.

Але «вони» теж кинули свої сили не тільки проти нього, не тільки проти мертвого вже сина. Вони знайшли своїх прихованих «ониськів» щоб почати знищення дружини і матері, яка недавно втратила єдиного сина, Галини Вікторівни Різак, доцента, викладача з понад двадцятирічним стажем, понад пятнадцять років працювала націй кафедрі при різних керівниках факультету та кафедри і жодного конфлікту…

А тут образи, кидання на неї з кулаками Михайла Ониська, правове свавілля цього «пацана»-завідувача досягло такого апогею, що ректорат вирішив втрутитися і трохи зупинив бандита з купленим дипломом, який незаконно зайняв посаду завідувача. Але ректор мовчить, а перший проректор пробував говорити, але « не захотів» з причин, вказаних вище. Нічого, цього так званого «завідувача» зупмнять. Якщо не ректор Смоланка, то інші люди. Трагедій в сімї Різака ми більше не допустимо. Хоча знаємо з ким маємо справу…

Мирне засідання кафедри… Доцент Різак, кандидат фармацевтичних наук, лектор курсу «фармацевтична хімія» піднімає мирне питання. Рішенням кафедри лекції читати буде вона, лабораторні поділені між трьома викладачами. Галина Вікторівна просить кафедру і курсові (за які навіть гроші не платять) поділити теж між трьома викладачами, які ведуть цей курс. Практично громадське навантаження, яким на всіх курсах і факультетах займаються лектори. Всюди, та не тут. Проф. Лендєл пропонує поділити курсові між доцентом Сливкою і доцентом Різак порівну, псевдозавідувач Онисько заявляє, що такого не буде. Курсові буде вести для всіх 19 студентів доцент Сливка. Кум є кум, а ще й подєльнік. Прихід Галини Вікторівни зламав накатану пробив дірку в накатаних схемах збирання грошей із студентів. Бізнес є бізнес.

Але на цьому етапі доц. Сливка до цього курсу відношення немає. Проте… Коли почали виясняти, то з цього року йому почали нараховувати години за девять студентів. Кому ще нараховують за інших десять невідомо. Невідомо. Невідомо, бо після цього засідання з розподілом годин вже познайомитися не можна. «Секретарша» і «ониськи його сховали. Та чорт з ними. З тими годинами. Хай навчальна частина подивиться, хто націй кафедрі виконує повне аудиторне навантаження, а хто тижнями не виконує не буває на роботі….

Але доцент Сливка від власної безкарності і напевно природньої тупості каже Галині Вікторівні: Ви не зможете осилити ті синтези, які проводяться на курсових по фармації.

Це сказано доценту Різак, яка чотири роки працювала в Харківському фармацевтичному унівеситеті на кафедрі проф. Черниха, за підручниками якого в Україні вчать студенти Органічну хімію, а проф. П. Безуглий, за книгами якого вчать Фармацевтичну хімію був опонентом її дисертації.

Стоп. Пауза. Цей епізод ми попросили прокоментувати полковника міліції у відставці Р:

Справа не тільки в тому, що Галина Вікторівна Різак ламає корупційні схеми нароблені роками на хімічному факультеті. З її приходом і її відношенням до роботи стало видно, що націй кафедрі практично немає навчального процесу. Онисько і Сливка практично не читають занять. Подивіться на розклад і все зрозумієте.

Але головне в іншому. Під видом індивідуальних платних занять Сливка на факультеті буває в практично лише в другу і в третю зміну. Ми були переконані, що він курирує синтез нових хімічних наркотиків. Але нам не дали цю справу довести до кінця. але підозри лише після цього посилилися. Надіємося, що після зміни влади ці «хлопчики» переселяться в СІЗО. Хоча за ними теж сили стоять. Згадайте, що про дуже брудний бізнес в УжНУ говорили ще після вбивства колишнього ректора Сливки…

Невже в УжНУ діє нарколабораторія? Ставимо знак питання, хоча треба ставити знак оклику.

Крапку ставити ще рано. А поки що наукове обгрунтування наркотрафіків триває… Хто покладе цьому край?

І хто вбив  і на чиє замовлення Олексія Різака?

СВІТОГЛЯД