Тоді Генпрокуратура не дала можливості поїхати на малу батьківщину. У день смерті матері  Івану Різаку направили з Генпрокуратури повістку на допит, що мав відбутися в день похорон. Тоді Іван Різак очікував саме закінчення випробовувального терміну . Повісткою його хотіли спровокувати на порушення.  Екс – губернатор змушений був залишитися в Києві. 

 

Нагадаємо, що вироком Івано-Франківського апеляційного суду Різак Іван Михайлович був засуджений до пяти років позбавлення волі з річним випробувальним терміном за організацію масових заворушень та перешкоджання виборчій діяльності агітататорів кандидата в Президенти Віктора Ющенко. Він був єдиним керівником такого рангу часів Кучми, який отримав обвинувальний вирок.

Відвідати могилу матері і бабусі Іван Михайлович разом з дружиною Галиною та сином Олексієм змогли тільки влітку 2012 року після повернення на малу батьківщину після семирічного проживання в Києві та Харкові.

Повністю реабілітували екс-губернатора Різака у вересні 2012 року, а вже у листопаді цього ж року сина Олексія було жорстоко вбито. Злочин не розкрито до цього часу.

СВІТОГЛЯД