Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України дошкільна освіта діяльність міністерства.

Під час онлайн-брифінгу щодо підсумків освітньої та наукової діяльності, який відбувся 17 грудня 2021 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет презентував основні досягнення сфери дошкілля.

«Одне з наших ключових завдань – забезпечення доступної та якісної дошкільної освіти, яка є стартовою платформою для особистісного розвитку дитини та підготовки її до навчання в Новій українській школі. Саме тому МОН спільно з науковцями та педагогами розроблено і затверджено нову редакцію Базового компонента дошкільної освіти, який є державним стандартом дошкільної освіти та заснований на компетентнісному підході до освіти, а також розроблено нову редакцію Закону “Про дошкільну освіту”», – зазначив Сергій Шкарлет. Він зауважив, що важливим завданням для МОН залишається скорочення черги в садочок.

Так, протягом 2021 року створено 11 431 додаткове місце у садочках (станом на 16 грудня). Загалом за 2 роки створено майже 25 тис. додаткових місць у садочках. Також збудовано та реконструйовано 115 ЗДО, відкрито 236 приватних закладів дошкільної освіти.

Міністр також повідомив, що за ініціативи Президента України розпочато всеукраїнський проєкт «Здорова Україна». У межах проєкту вже затверджено рекомендації щодо стратегічного розвитку фізичного виховання та спортивної підготовки серед учнівської молоді на період до 2025 року, активно розвиваються секції, спортивні клуби, ДЮСШ.

Крім того, проводяться всеукраїнські та міжнародні заходи. Зокрема, у межах проєкту «Здорова Україна» наша країна вперше взяла участь у всесвітніх учнівських спортивних іграх ISF U15 і здобула перше місце у загальнокомандному заліку, а також посіла 2 місце у WORLD COOL GAMES, E-SPORT GAMES. Наразі триває реєстрація на національну Олімпіаду геніїв – GENIUS Olympiad Ukraine.

«Вперше за 30 років МОН розпочало системну профорієнтацію серед школярів. Цей напрям став для Міністерства у 2021 році одним із пріоритетних, адже тільки за офіційною статистикою понад 50% українців наразі працюють не за фахом, іноді шукаючи професію своєї мрії все життя.

Тому ми поставили перед собою амбітне завдання – запустити вже цього року ефективний “соціальний ліфт”, який з’єднає заклади освіти та роботодавців, що стане основою формування системного Кадрового Резерву України», – повідомив Міністр.

З цією метою було запроваджено Всеукраїнський проєкт з профорієнтації та побудови кар’єри «Обери професію своєї мрії», який МОН реалізує спільно з Інститутом модернізації змісту освіти та Асоціацією інноваційної та цифрової освіти.

Проєкт є результатом системного аналізу кращих світових кейсів з профорієнтації, які реалізуються на державному рівні в провідних країнах.

Всього за 3 місяці роботи проєкту: проведено понад 10 000 профорієнтаційних тестувань та консультацій; інформаційно охоплено більш ніж 1 млн учнів старших класів, вчителів та їхніх батьків з усіх регіонів України; у Школі Кар’єрного Консультанта вже навчаються понад 2 000 вчителів та шкільних психологів; 12 жовтня був проведений перший Всеукраїнський урок з профорієнтації у прямому ефірі, який подивилось півмільйона учнів і який увійшов до Національної Книги Рекордів як наймасовіший в Україні.

Нагадаємо, 17 грудня 2021 року відбувся онлайн-брифінг Міністр освіти і науки Сергія Шкарлета щодо підсумків освітньої та наукової діяльності за 2021 рік.

Захід відбувся в Міністерстві освіти і науки за підтримки міжнародного благодійного фонду «Parimatch Foundation».