Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України 

15 червня 2022 року, Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет узяв участь у конференції «Криза в Україні: реакція європейських секторів вищої освіти та наукових досліджень», яку організували МОН, All European Academies (ALLEA), Kristiania University College, International Science Council (ISC).

Під час заходу Сергій Шкарлет і Президент Міжнародної наукової ради Петер Глюкман виступили перед міжнародною освітянською та науковою спільнотою.

Міністр розповів про підтримку, що наразі надається у сфері науки. Зокрема: можливість участі українських науковців на рівних правах із представниками країн-членів ЄС у програмах досліджень та інновацій «Горизонт Європа» і досліджень та навчання Європейського співтовариства з атомної енергії «Євратом»; розпочатий набір кандидатів на призначення академічних стипендій імені Героїв Небесної Сотні та оголошений конкурс на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України; оголошену Європейською Комісією фінансову підтримку для української інноваційної спільноти, зокрема виділення грантів у розмірі 20 млн євро для щонайменше 200 вітчизняних технологічних стартапів.

Також учасники конференції розглянули можливість розширення дослідницької співпраці, збереження наявного співробітництва, відновлення пошкоджених освітніх та науково-дослідницьких систем та інфраструктури і подальшу підтримку України й української освіти і науки.

Крім того, обговорили надання ефективної підтримки українським науковцям і дослідникам, зокрема можливість продовжити їхню участь у високоякісних наукових проєктах та міжнародній дослідницькій співпраці, а також перебудову наукової та академічної систем України. «Впевнений, що спільними зусиллями ми обов’язково досягнемо усіх поставлених цілей. Українські інтелектуали та інноватори запропонують світу нові конкурентоспроможні ідеї та рішення», – зазначив Сергій Шкарлет.

Міністр висловив вдячність міжнародній спільноті за політичні кроки, зроблені країнами для забезпечення підтримки та солідарності з Україною.