Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО координуватимуть реалізацію програми.

Протягом останнього року Міністерство освіти і науки працювало над розблокуванням коштів Глобального партнерства для освіти (GPE) для підтримки безперервності навчання в Україні.

Механізм отримання коштів незвичайний – для розблокування фонду GPE Multipler необхідно спочатку залучити кошти або підтримку донорів.

Завдяки Google та Microsoft, що надали таку підтримку, як передавання ноутбуків для вчителів, доступ до програмного забезпечення, підвищення цифрових навичок вчителів, нам вдалося розблокувати 25 млн доларів фонду GPE.

Ці кошти розподіляться між ЮНІСЕФ та ЮНЕСКО, які відповідатимуть за реалізацію програми у партнерстві з МОН та Посольством Фінляндії (Координаційний орган GPE в Україні).

«Для підтримки України GPE об’єднало високотехнологічні компанії та провідні гуманітарні організації. Завдяки розблокованим коштам ми допоможемо найбільш вразливим дівчатам і хлопцям отримати доступ до різних форматів та інструментів навчання, поліпшити їхній психологічний та емоційний стан.

Ми дуже вдячні нашим партнерам за яскравий приклад гармонійної спільної роботи», – наголосив Дмитро Завгородній, заступник міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Програма розроблялася за участю всіх партнерів, зокрема Microsoft та Google, і містить шість компонентів, які будуть реалізовані в наступні два роки:

передавання ноутбуків та планшетів учням шкіл та технічне оснащення цифрових освітніх центрів (ЮНІСЕФ/ЮНЕСКО);

оцінювання освітніх втрат та впровадження програм для надолуження знань, зокрема тьюторинг (ЮНІСЕФ);

придбання навчальних матеріалів та створення е-контенту (ЮНІСЕФ);

надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу (ЮНЕСКО);

професійний розвиток вчителів (ЮНЕСКО);

підтримка цифрової освітньої екосистеми (ЮНЕСКО).

Допомога Microsoft також передбачає грошовий внесок у розмірі 500 тис. доларів. А підтримка Google грошовий внесок у розмірі 1,3 млн доларів. ЮНЕСКО також надав 150 тис. доларів співфінансування у межах доставлення 50 тис. хромбуків.

Це перший випадок, коли партнери із приватного сектору надали необхідне співфінансування у комбінованому форматі для країни-партнера, щоб розблокувати кошти у межах механізму GPE Multiplier.

Загалом програма допоможе вдосконалити дистанційне навчання та просуватиме зусилля України з цифровізації системи освіти. МОН та GPE вже почали працювати над розблокуванням другої фази коштів у межах механізму GPE Multiplier, що становить 14.5 млн доларів.