Український центр оцінювання якості освіти має намір дати поштовх розвитку комп'ютерного тестування вступників до закладів вищої освіти.

Про це сказала директор УЦОЯО Тетяна Вакуленко під час спілкування з абітурієнтами в рамках проєкту DECIDE. За словами очільниці Центру, комп'ютерне тестування наразі виглядає таким, що має більше переваг в оцінюванні в порівнянні зі звичайним ЗНО.

Водночас Вакуленко наголосила, що фахівці УЦОЯО намагатимуться використати всі переваги та здобутки, які були досягнуті за роки проведення зовнішнього незалежного оцінювання. Директор УЦОЯО підкреслила, що після доопрацювання механізму комп'ютерного тестування воно може отримати більший функціонал, ніж традиційне ЗНО.

«Виглядає так, що таке тестування відповідає всім нашим вимогам і навіть більше. Тому що насправді комп'ютерне оцінювання має більше форматів, типів тестових завдань, має більше можливостей щодо відображення візуальних об'єктів тощо», – відзначила Вакуленко.

Також вона наголосила, що УЦОЯО ніколи не міг реалізувати кольорові зображення в паперових тестових зошитах з деяких предметів, хоча учасникам тестування так було б значно легше зорієнтуватися в певних завданнях. Натомість в електронному варіанті тесту використати кольорові зображення легше.

«Тобто ми орієнтуємося саме на продовження цієї ідеї, але це не означає, що ми певним чином зменшуємо значення зовнішнього незалежного оцінювання. Ми просто будемо намагатися використати всі ті здобутки, які ми вже мали на ЗНО в цьому новому форматі комп'ютерного тестування. Для цього потрібен час», – наголосила директор Українського центру оцінювання якості освіти. Окрім того, вона зауважила, що наразі фахівці УЦОЯО не можуть реалізувати всі можливості комп'ютерного тестування через об'єктивні обставини.

«Зрозуміло, що ми би хотіли мати тести повноцінної тривалості. Зараз у нас тригодинний тест з трьох навчальних предметів. Якщо б ми говорили про якісніший інструмент, то цей тест мав би бути ще довшим. Цього ми не можемо собі дозволити не тому, що ми працюємо на комп'ютері, а насамперед тому, що ми орієнтуємося на безпекові ризики», – зауважила Тетяна Вакуленко.