Автор фото – пресслужба Міністерства освіти і науки України

У Міністерстві освіти і науки України відбулася зустріч освітнього омбудсмена Сергія Горбачова з міністром освіти і науки Оксеном Лісовим, під час якої сторони обговорили проблеми освіти в умовах дії воєнного стану та шляхи їхнього розв’язання.

 Частина обговорення була присвячена загальним питанням освіти, зокрема компенсації освітніх втрат, оновленню змісту освіти, продовженню реформи НУШ у базовій та старшій школі та наданню психологічної допомоги всім учасникам освітнього процесу.

     У фокусі уваги був процес забезпечення доступу до освіти, який має включати відновлення пошкодженої та зруйнованої освітньої інфраструктури, усунення нестачі місць у закладах освіти окремих регіонів та забезпечення закладів облаштованими укриттями. Зосередили увагу і на проблемах учасників освітнього процесу, які перебувають за кордоном.

     Пріоритетом має стати усунення подвійного навантаження з дітей, які вимушені навчатися одразу за двома програмами – українською та за програмою країни перебування. Важливим також є питання про перезарахування результатів навчання, отриманих за кордоном, після повернення в Україну.