Михайло Ганич - доктор медичних наук, академік Академії наук вищої школи, заслужений професор УжНУ Михайло Михайлович Ганич.

     Народився М.М. Ганич 20 травня 1931 року в с. Малий Березний на Великоберезнянщині в селянській родині. У 1949 році вступив на медичний факультет Ужгородського державного університету, який згодом став для нього справою всього життя.

     На медфаці він не тільки здобув професію, якій присвятив своє життя,але й зустрів кохану жінку – Оксану Мандзюк-Ганич, теж майбутнього визначного науковця-медика, з якою спільно йшли по життю аж до літа минулого 2020 року.      Після закінчення з відзнакою медичного факультету Ужгородського держуніверситету у 1955 році розпочав професійну діяльність хірургом в сільській лікарні села Синевир.

     У 1958-1959 роках – головний лікар Міжгірської райлікарні, завідувач хірургічного відділення. Працюючи на Верховині у 1959 році він вперше на Закарпатті успішно провів операцію по пришиванню випадково ампутованої на лісопилці руки лісорубу.

     На запрошення майбутнього головного акушера-гінеколога країни, а тоді – завідувача відповідної кафедри УжДУ Миколи Бакшеєва, М.Ганич поступає в аспірантуру, а в 1962 році успішно захищає кандидатську, а за три роки, доцентом, стає на чолі університетської кафедри акушерства і гінекології, яку очолював понад 40 років: 1964-2000 - кафедра акушерства і гінекології медичного факультету, 2001-2005 - новостворена кафедра охорони материнства і дитинства на ФПО, де він далі працював професором до 2016 року.

     Під керівництвом видатного українського вченого, академіка М.С. Бакшеєва виконав та у 1974 році успішно захистив докторську дисертацію на тему: «Плацентарний бар’єр та його роль в обміні білків і біологічно активних речовин між материнським організмом і плодом». З 1974 р. - доктор медичних наук, з 1976 р. - професор.

     У 1984-1987 р.р. - декан медичного факультету. Голова науково-медичного товариства акушерів-гінекологів та головний акушер-гінеколог Закарпаття (1965-2001). Під час його керування акушерсько-гінекологічною службою краю в ній був порядок і витримувався достойний рівень надання медичної допомоги.

     За свою багаторічну творчу працю М.М. Ганич навчав понад 7 тис. майбутніх лікарів і виховав сотні акушерів-гінекологів, підготував 8 кандидатів медичних наук, створив свою школу акушерства та гінекології, яка продовжує гідно представляти УжНУ в Україні та за її межами. Вагомою і потужною є наукова спадщина професора Михайла Ганича. Він опублікував понад 220 наукових праць, більше 35 навчальних посібників та методичних розробок.

     Вперше написав українською мовою та видав навчальні посібники «Акушерський фантом» (1971) та «Практикум з акушерства і гінекології» (1974), які довгі роки були настільними книгами лікарів-спеціалістів.

     Співавтор трьох підручників з акушерства і гінекології, виданих в м. Братислава (Словаччина) та м. Харків. Академік Української академії наук (1996), заслужений професор Ужгородського національного університету (2005).

     6 січня 2021 року професор Михайло Ганич відійшов у Засвіти...