Три десятки років наукової та науково-методичної роботи дають свої результати.

Навчальні посібники Галини Різак для студентів УжНУ стануть справді народними.

Щиро дякуємо всім, хто продовжує йти на допомогу.

На рахунок видавництва перераховано сто тисяч гривень.

Дякуємо всім, хто продовжує відгукуватись на наше звернення про фінансування навчальних посібників Галини Різак.

Дякуємо за допомогу у випуску посібника Холопік Марії Михайлівні, Холопік Олесі Олексіївні, Садварі Юрію Юрійовичу, Садварі В'ячеславу Юрійовичу, Розенталу Герману Зельмановичу, Розенталу Єфіму Германовичу, Лемаку Володимиру Якубовичу, Ковбаску Василю Васильовичу, Герцу Дмитру Івановичу, Лазуру Ярославу Володимировичу, Бисазі Юрію Михайловичу, Палінчаку Миколі Михайловичу, Рошку Михайлу Михайловичу, Синишину Анатолію Анатолійовичу, Синишиній Олександрі Анатоліївні, Цапу Василю Васильовичу, Бадиді Марії Петрівні, Панову Володимиру Олексійовичу, Маковійчуку Івану Васильовичу, Фазекошу Олексію Андрійовичу, Андрусю Миколі Івановичу, Климу Івану Дмитровичу, Василю Васильовичу Пацкану, Андрію Луковичу Сятині, Цьокові Івану Степановичу, Гримуту Володимиру Івановичу.

Нагадаємо, що доцентка кафедри органічної хімії підготувала ряд навчальних посібників для студентів УжНУ, які отримали високі оцінки авторитетних рецензентів.

Різак Г.В. Фармацевтичний аналіз лікарських речовин органічної природи. Навчальний посібник з фармацевтичної хімії для студентів медичного факультету спеціальності «фармація». // Різак Г.В. - Ужгород: кафедра органічної хімії ДВН «УжНУ», 2023, 97 с.

Різак Г. В. Фармацевтична хімія. Окремі питання фармацевтичного аналізу. Навчальний посібник з фармацевтичної хімії для студентів медичного факультету спеціальності «фармація». // Різак Г.В. - Ужгород: кафедра органічної хімії ДВНЗ «УжНУ», 2023, 167 с.

Різак Г.В. «Фармацевтична хімія. Збірник тестових завдань з відповідями для підготовки до складання КРОКУ 2» // Різак Г.В. - Ужгород: кафедра органічної хімії ДВНЗ«УжНУ», 2023, 395 с.

Різак Г.В. Методологія органічного синтезу. Навчальний посібник для студентів хімічних спеціальностей // Різак Г.В. - Ужгород: кафедра органічної хімії ДВНЗ «УжНУ», 2023, 485 с.

Різак Г.В. Біоорганічна хімія. Навчально методичний посібник // Різак Г.В. - Ужгород: кафедра органічної хімії ДВНЗ «УжНУ», 2023, 464 с.

В попередні роки друк навчальних посібників відомої науковиці був профінансований авторитетним київським бізнесменом та меценатом Олегом Анатолійовичем Немировським.

Різак Г.В. Фармацевтичний аналіз лікарських речовин неорганічної природи: практикум з фармацевтичної хімії для студентів медичного факультету спеціальності «фармація».–Київ: Наукова думка, 2016 р. - 24 с.

Різак Г.В. Конспект лекцій з фармацевтичної хімії для студентів IV курсу мед. ф-ту. Ч.1. Ужгород: В-ФОП Сабов А.М., 2021, 126 с.

Різак Г.В. Конспект лекцій з фармацевтичної хімії для студентів IV курсу мед. ф-ту. Ч.2. Ужгород: В-ФОП Сабов А.М., 2022, 170 с.

Збірник задач з фармацевтичної хімії: навч.- метод. посіб. для студентів спец. «Фармація» мед. ф-ту/ Г.В. Різак. Ужгород: В-ФОП Сабов А.М., 2022, 168 с.

Різак Г.В. Курс лекцій з фармацевтичної хімії для студентів мед. ф-ту спец. «Фармація». Книга 1. Ужгород: В-ФОП Сабов А.М., 2022,194 с.

Різак Г.В. Курс лекцій з фармацевтичної хімії для студентів мед. ф-ту спец. «Фармація». Книга 2. Ужгород: В-ФОП Сабов А.М., 2022, 284 с.

Різак Г.В. Курс лекцій з фармацевтичної хімії для студентів мед. ф-ту спец. «Фармація». Книга 3. Ужгород: В-ФОП Сабов А.М., 2022, 196 с.

Для тих, хто хоче підтримати друк навчальних посібників з органічної, біоорганічної та фармацевтичної хімії для студентів УжНУ Галини Різак в цей непростий час.

Оплата приймається безготівковим розрахунком на банківський рахунок з наступними реквізитами:

ФОП Сабов Агнета Михайлівна

Адреса:

88017, м. Ужгород, вул. Університетська, буд. 21, Закарпатської обл. РНОКПП: 1603501103

Р/р IBAN: UA533204780000026005924426808 в ПАТ АБ «Укргазбанк»

МФО: 320478 Тел.: +380504322437

Або Картка в банку Приват Банк Сабов А.М 5457 0825 0220 1234

Прохання вказувати "за друк книг Різак Г.В."

Висловлюємо подяку професору, доктору хімічних наук Перешу Є.Ю, професору, доктору хімічних наук Чундаку С.Ю., професору, доктору біолоігчних наук Фельбабі-Клушиній Л.М, доцентці, кандидатці хімічних наук Галлі-Бобик С.В., доцентці, кандидатці фармацевтичних наук Бисазі Є.І. за рецензування навчальних посібників і високу оцінку науково-методичної роботи Галини Вікторівни Різак, а також щиро дякуємо за багаторічну підтримку та консультування з наукової та науково-методичної роботи академіку НАН України, професору, доктору хімічних наук, доктору фармацевтичних наук, почесному ректору НФаУ Черниху Валентину Петровичу, професору, доктору хімічних наук, професору НФаУ Шемчуку Леоніду Антоновичу, професорці, докторці фармацевтичних наук, професорці кафедри медичної хімії НФаУ Таран Світлані Григорівні, завідувачці кафедри фармацевтичної хімії НФаУ Георгіянц Вікторії Акопівні, професорці, докторці фармацевтичних наук, доцентці, кандидатці фармацевтичних наук доцентці кафедри фармацевтичної хімії НФаУ Бевз Наталії Юріївні. професорці, докторці фармацевтичних наук Давтян Лені Левонівні, завідувачці кафедри фармацевтичної технології та біофармації Національного університету охорони здоров'я ім. П.Л. Шупика.

Дякуємо Ганні Антоніонівні Смирновій за допомогу в розміщенні наукових праць та навчальних посібників в репозитарії УжНУ!

Дякуємо чудовому високопрофесійному і талановитому колективу друкарні Бреза (ФОП Сабов А.М.), який робить все можливе, щоб нові посібники Галини Вікторівни Різак в найближчі тижні студенти змогли отримати в Науковій бібліотеці УжНУ в друкованому виді.

Довідка:

ГАЛИНА ВIКТОРIВНА РIЗАК народилася в 1968 р. в місті Володимир-Волинському Волинської області.

У 1991 році з відзнакою закінчила хімічний факультет УжНУ.

В цьому ж році вступила в аспірантуру, яку завершила в 1994 р. за спеціальністю «органічна хімія».

З 1994 року по 2006 рік працювала на наукових і викладацьких посадах кафедри органічної хімії Ужгородського національного університету, з січня 2009 року по липень 2012 року на викладацьких посадах на кафедрі органічної хімії Національного фармацевтичного університету (м. Харків).

Дисертацію захистила за спеціальністю 15.00.02. фармацевтична хімія та фармакогнозія.

Автор і співавтор понад 70 наукових праць, серед них монографія, три навчально-методичні посібники, «Посібник з біоорганічної хімії» з грифом МОН для студентів вишів, п'ять навчальних посібників з органічної, біоорганічної та фармацевтичної хімії, чисельні публікації у журналах, що індексуються у Scopus та Web of Science.

Учасниця Національних з'їздів фармацевтів, численних міжнародних конференцій, в тому числі і в країнах ЄС.

Пройшла наукові стажування в країнах ЄС.

Співавтор двох патентів на винахід та на корисну модель.

Викладає курс лекцій і проводить лабораторні та практичні заняття з фармацевтичної, органічної та біоорганічної хімії для студентів майбутніх хіміків, екологів, біологів, стоматологів, медиків та фармацевтів.

Відмінник освіти України (Нагорода МОН).

Нагороджена почесними грамотами Закарпатської обласної державної адміністрації Закарпатської обласної ради, Закарпатської обласної ради профспілок, Ужгородського міського голови, ректора УжНУ.

Нагороджена рядом ЗМІ і громадських організацій дипломами за перемогу в номінаціях «Кращий науково-педагогічний працівник Закарпатської області за роки Незалежності України», "Кращий викладач року-2022".

Вл. Інформація.

 

Жорстоку несправедливість відносно Галини Різак в УжНУ владі прийдеться колись виправляти, але тих, хто це по-справжньому розуміє, поки не видно. Кому треба, той знає...

Додаткові штрихи до портрету Галини Різак та її заслуги в розвитку науки та освіти Закарпаття. Роль керівників того чи іншого рівня (вузів, регіональної та центральної влади) завжди велика в розвитку освіти та науки.

Проте досить часто "за кадром" залишаються люди, які видають ідеї, організовують роботу для їх реалізації, свої особисті інтереси не випячують, часто навіть замовчують про свою участь у здійсненні дійсно великих справ.

Нерідко це стається і тому, що і самі керівники не дуже хочуть, щоб про таких людей дізналися більше, приписуючи собі ці заслуги.

Просто розраховують, що з плином часом в історії залишаться тільки вони, величні, так сказати. Ці справжні фахівці переживають часто не кращі часи, бо ще гірше коли обмежені керівники їх ще і принижують чи знищують, щоб не псували вмідж першовідкривачів на рівні вузу чи влади.

Якби Галину Різак десятками років так не принижували і не піддавади справжнім психологічним тортурам, ми б, напевно, просто промовчали і лише на кухні згадували справжніх подвижників закарапатської науки і освіти.

Галина Вікторівна дуже скромна людина, тому скажемо про неї ми.

Просто штрихами. Галина Вікторівна Різак була серед тих ентузіастів і тої непублічної групи, яка посприяла тому, щоб Ужгородський державний унверситет одним із перших отримав статус Національного ( неважливо, хто був тоді керівниками вузу чи області, бо їх заслуги завжди оцінюють публічно).

А ще Галина Вікторівна Різак безпосередньо сприяла відкриттю юридичного факультету УжНУ, інженерно-технічного, географічного...

Саме за її безпосередньої підтримки юридичний факультет пройшов першу акредитацію..

Далеко не останню роль Галина Вікторівна зіграла у відкритті факультету міжнародних відносин УжНУ, відкриттю дуже багатьох спеціальностей у вузі.

До речі і досить популярних, як кібербезпека, фармація тощо. Доцентка Галина Різак була в числі ядра тих, хто відкрив сам Інститут інформатики, економіки і права, а пізніше Закарпатський державний університет, спеціальності якого ( як і сама будівля) є дуже популярними у студентів УжНУ.

У перетворенні Хмельницької філії у Мукачівський інститут теж допомогла ця сьогодні принижена викладачка УжНУ, допомоги в одержанні статусу Інституту Закарпатському коледжу мистецтв.

Не думаємо, що Художній інститут (нині Академія мистецтв» без підтримки Галини Різак у прискореноиу темпі отримав би статус Інституту, якби не підтримка Галиною Різак через впливових зайомих цієї ідеї групи представників закарпатської еліти на чолі Іваном Небесником.

Допомогала Галина Віктоірвна і акредитації Берегівського інституту в дуже непрості його часи....

Можна ще назвати сотні і сотні справ де ця відома науковиця сприяла розвитку освіти і науки у закарпатті, лобіювала інтереси талановитих людей. Той хто знає, той знає...

Хто захоче подискутувати з нами, заперечити вище назване, готові непублічно ( можливо, колись і публічно) всім навести аргументовані докази. І така вона не одна, давайте цінити тих, хто поряд, хто просто виконує добросовісно свою роботу.

Нагадаємо, Перший Президент України Леонід Кравчук в інтерв'ю газеті «Киевские ведомости» (2009 рік) дав таку оцінку цьому процесу:

«Я переконаний, що Різак став жертвою політичного процесу… Знаєте, сила влади адже полягає якраз в здатності визнати помилки або, скажімо, допущені неточності, і відкрито про це сказати суспільству.

Це може зробити тільки сильна влада і сильний політик. Слабка влада і слабкий політик ніколи цього не зроблять, тому що вони вважають, що це приниження їх посадових амбіцій. Хоча, все якраз навпаки.

Якщо в першу чергу дивитися на ситуацію, відштовхуючись від того, що Україна — це демократична, правова держава, то будь-яке питання буде розв'язане так, щоб була захищений людина, яка, як написано в нашій Конституції, є найвищою цінністю…

Але я хочу ще раз наголосити: Іван Різак незаслужено став предметом втручання в його життя правоохоронних органів, а це дуже серйозно відбивається на ньому, його рідних і близьких. Я буду робити все, що можу, з тим, щоб ця людина зайняв гідне місце в українських реаліях: і як політик, і як людина.»

Наш.кор.

https://oleksiy-rizak.info/osvita/642-a-shcho-my-vlasne-znaiemo-pro-halynu-rizak