Місця для укриття на території Ужгородського університету

Війна в країні спонукає подумати завчасно про різні варіанти розвитку подій. Сподіваємося, інформація в цій замітці вам реально не знадобиться. Утім варто знати, де можна сховатися, якщо в Ужгороді пролунає сирена. Напевно, ви вже бачили карту укриттів на території Ужгорода. На ній позначені й корпуси УжНУ. Розповідаємо, що це за об’єкти і в якому вони стані.

Головне спеціальне укриття – справжнє сховище – під будівлею головного навчально-лабораторного корпусу УжНУ за адресою Університетська, 14. Увійшовши в корпус, прямуйте до дверей за конструкцією, де сидять охоронці. Місця для укриття на території Ужгородського університетуВ укритті є дві великі кімнати зі столами, лавками, стільцями, а також два туалети з умивальниками, запасні виходи. Крім цього, протигази, дозиметри, каски, технічний одяг. Сюди проведена електрика і є вода. Наразі приміщення доукомплектовують – завозять питну воду, їжу, – зазначає заступниця ректора, голова правління волонтаріату Крістіна Товт. Це спеціалізоване укриття може вмістити до 200 осіб, – пояснює проректор з адміністративно-господарської роботи Дмитро Сойма.

У різних корпусах УжНУ в місті є підвальні приміщення, які також готують про всяк випадок. Утім варто знати, що вони не є спеціальними укриттями, як у головному корпусі, тому умовно пристосовані до перебування людей. У корпусі факультету післядипломної освіти та доуніверситетської підготовки, що на вулиці Собранецькій, 148 є саме такий підвал. Сюди завезли воду, їжу, кавоварку. Встановили лавиці, столи, стільці. Тут може сховатися близько 20 осіб. Чималий підвал є в корпусі ректорату під будівлею на площі Народній, 3.

Крім того, сховатися можна в підвальних приміщеннях корпусів фізичного (вул. Волошина, 54), біологічного (вул. Волошина, 32), хімічного (вул. Підгірна, 46), медичного (пл. Народна, 1) факультетів. Кожне таке укриття уміщує 20-50 осіб.

Медіацентр УжНУ

Інформаційно-видавничий центр